TARİHÇE

Firmamız, 1973 yılında İNTA İnşaat olarak çalışmalarına Bursa Organize Sanayi Bölgesi’nde sanayi inşaatları ile başlamıştır. 1977 yılında SİNTA ünvanıyla anonim şirket olan Firmamız, günümüze kadar müteahhitlik faaliyetlerine sanayiciliğini ve üreticiliğinide katarak devam etmiştir. Ağırlıklı olarak sanayi yapıları inşaası olmak üzere inşaat sektörüyle ilgili her türlü faaliyeti başarı ile hayata geçirmiştir.

1984 yılında Bursa’da bir ilk olan Hazır Beton Tesisimiz kurulmuş ve Hazır Beton üretimine başlanmıştır.Tesisimiz 2 ayrı tam otomatik üretim santrali ve 60 aracıyla güçlü bir filo haline gelmiştir.

Firmamızın Hazır Beton sektöründeki yatırımını, 1992 yılında Bursa Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyete geçen Prefabrik Yapı Elemanları Üretim Tesisi yatırımı takip etmiştir. Prefabrik Üretim tesisimizi güçlendirme ve geliştirme amacıyla, 1998 yılında Bursa Organize Sanayi Bölgesinde 60 dönümlük arazisi üzerine inşaa edilen 16 dönümü kapalı alandan oluşan
yeni Üretim Tesisimiz kurulmuştur.Halen bu tesisimizde öngerilmeli ve öngerilmesiz prekast elemanlar, öngerilmeli boşluklu döşeme ve beton parke taşları üretimimiz devam etmektedir.

Firmamızın,1998 yılındaki yeni yatırımı Taşocağı ve Agrega Tesislerinin kurulmasıdır.Hammadde ihtiyacını karşılamak ve altyapı hizmetlerinde kullanılacak malzemelerin üretimi için kurulan tesisimizde beton ve asfaltın hammaddelerinden olan
taş kumu ve çeşitli boyutlarda agrega ile altyapı inşaatlarında kullanılan dolgu malzemesi üretilmektedir.

Sektörün her alanında yenilik, teknoloji ve ilkleri hedef edinen Firmamız; 1999 yılında yapmış olduğu yatırımla,hafif raylı sistem ve raylı sistemlerde kullanılmak üzere üretim yapacak Travers Tesisi’ni kurmuştur.Türkiye’de bir ilk olan bu tesisimizde beton traverslerin üretimine geçilmiştir. Tesisimizde üretilen traversler, Bursa Hafif Raylı Sistem projesinin tüm etaplarında ve diğer büyüksehirlerimizde başlanan projelerde kullanılmaya devam etmektedir.

Yapmış olduğu sanayi yapıları inşaatlarında estetik ve ergonomik yapısıyla tercih edilen Çelik Konstrüksiyon imalatı da Firmamız bünyesinde gerçekleşmektedir.Bursa Organize Sanayi Bölgesi’nde mevcut 10 dönümü kapalı , 10 dönümü açık olmak üzere toplam 20 dönümlük alan içerisinde her türlü çelik yapı imalatına uygun, son teknoloji ve yeniliklerle donatılmış çelik
konstrüksiyon tesisimiz projeden, imalata ve montaja kadar hizmet vermektedir.

Her yenilikte kendini bir kez daha yenileyen ve ispatlayan Firmamız; gelişmiş teknoloji ve eğitimli kadrosu ile, Türkiye genelinde sayılı makine parkına sahip her türlü alt yapı çalışmasını kısa sürede tamamlayabilecek Hafriyat Grubu’na sahiptir.

Firmamıza ait tüm imalatlar TSE belgesine sahiptir.Ayrıca TSE ISO-EN 9001 Kalite Yönetim Sistemi, İSG-OHSAS TS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi ve TSE K 118 Ön Dökümlü Betonarme Yapı Elemanları Kalite Yönetim Sistemi belgeleri mevcuttur.

Firmamız, kuruluşundan günümüze kadar yer aldığı inşaat sektörünün içinde, başarısını ve kalitesini, kendi içinde oluşturduğu, çalışma sistemi ve çalışma değerlerine borçludur.

Kaliteli, güvenli ve çağa yakışan yapıların sırrı bu adreste…

Bilgi Toplum Hizmeti